O výrobci AVV-100

Včelka J+J s.r.o. je výhradním distributorem firmy AVV-100 s.r.o.

 

AVV-100 s.r.o. je známý a ověřený výrobce včelařských potřeb a vybavení na zpracování medu a vosku.

          Firma byla založena v roce 1887 v obci provincie Derkachi Charkov učitelem zemědělské školy Vladimírem Lomakinem(1859-1906) . Jeho inovátorské nápady předvedené na veletrzích (v roce 1890 na výstavě v Paříži, v roce 1893 v Chicagu) firmu brzy vynesly na světový trh, kde získala mnoho ocenění a mohla se dále rozvíjet.

          Po smrti přešel podnik na jeho syna Lomakina Nikolaje Vladimiroviče (1887-1955), který firmu zvětšil a zvýšil počet pracovníků na 20 osob. Bohužel první světová válka a další nepokoje zapříčinily prudké snížení výroby.

          V roce 1930 byla společnost znárodněna a bývalý majitel zde začal pracovat jako hlavní vývojový ředitel. V této funkci působil až do své smrti v roce 1955.

          Během a po druhé světové válce byla firma nucena vyrábět převážně zemědělské vybavení a i přesto nadále nepřestala produkovat zařízení na zpracování vosku a medu.

          Na počátku 60. let začala společnost přijímat urgentní vládní objednávky zboží určené pro traktory a zemědělskou techniku, a v roce 1968 jako první v zemi zadala do masové výroby turbodmychadla. K této výrobě mohlo dojít jen díky velkým výrobním změnám. Produkce včelařského vybavení vybavené za těchto podmínek nebylo považováno za nákladově efektivní a tato část firmy se zastavila.

          Od počátku roku 1972 začal podnik opět vyvážet do zahraničí pokročilé stroje na výrobu voštin.

          V 90. letech došlo k restrukturalizaci závodu pro výrobu včelařského vybavení a zařízení byla izolována v nový samostatný podnik "AVV-100" pod vedením současného Vladimíra Ivanoviče Rudenka.

          Podnik s velkou historií již přes 130 let hledá nové způsoby vývoje ve včelařství. Její působení je pečlivě uloženo v muzeu "AVV 100".

          Tým pokračuje v kvalitě a tradici zavedených jeho zakladatelem Lomakinem VI, a tím přispívá k rozvoji tak významného odvětví jako včelařství.