O nás

Včelařské potřeby a vše o včelařství

Včelařství je nejen práce na celý život, ale také zábava, u které vám rostou výsledky přímo pod rukama. Historie včelařství sahá až na začátek samotného lidstva. Výroba medu je pro mnohé včelaře zároveň i koníček, při kterém však potřebují odborné včelařské potřeby. Začátkem je vždy chov včel, při kterém jsou nutností ochranné pomůcky jako jsou kukly, kombinézy, síťky a rukavice. Samotná výroba medu a jeho odvíčkování, stáčení i zpracování je poté běh na dlouhou trať. Moderní včelařské potřeby však i tuto dlouhou trať zkrátí.

Mezi oblíbené a nejvíce využívané včelařské vybavení, spolu s ochrannými pomůckami, potřebami na vytáčení medu a tubami na odchyt královen, patří nerezové automatické medomety a zvratné ruční medomety. Veškeré medomety získávají med ze včelích pláství a jsou založeny na působení odstředivé síly. Medomety se dělí podle uspořádání rámků, které jsou součástí každého daného produktu. Poté také podle toho, zda jsou ruční, elektrické, zvratné, nezvratné, automatické, případně podle počtu rámků. Automatické medomety máme k dispozici 4, 6, 8 a 14 rámkové. Ruční potom 2, 3 a 4 rámkové.

Medomety podle uspořádání rámků

  • tangenciální
  • radiální
  • zvratné
  • nezvratné


Medomet pro skvělý med!

Výroba včelího vosku

Pro získání včelího vosku se využívají lisy a pařáky. Tavení slunečním tavidlem, pařákem nebo elektrickým lisem s topnou spirálou (nejefektivnější získávání vosku) se postará o kvalitní včelí vosk, který má poté bohaté využití. Včelí vosk se používá především k uskladnění zásob medu a pylu, avšak zpracovaný vosk má využití i ve výrobě svíček či kosmetice. Pro výrobu mezistěn máme ruční lisy na mezistěny a jiné.

Lisy z nerezu

  • ruční
  • elektrické
  • gravírované
  • hladké


Poctivý včelí vosk pro různé účely.

Včelka J+J s.r.o. se zajímá o včelařství již několik let

Jsme firma Včelka J+J s.r.o. sídlící v Jičíně, která se stará o prodej kvalitních včelařských potřeb jako jsou medomety, lisy na mezistěny, lisy na vosk, pařáky, mezistěny, ochranné pomůcky, kuřáky, dýmáky, smetáčky, rozpěráky, odvíčkovací zařízení, vany a jiné pomůcky. Naše nabídka je zkrátka bohatá a díky tomu si vyberou jak velcí profesionální včelaři, tak i malí včelaři, kteří berou včelařství pouze jako koníček. Medomety a další nezbytné vybavení odebíráme od kvalitního výrobce AVV-100, který svým klientům garantuje maximální kvalitu a nízkou cenu.

Internetový prodej probíhá přes náš eshop, kde z pohodlí domova rychle a jednoduše nakoupíte, co potřebujete. Zároveň se postaráme i o dovoz na vámi zvolenou adresu. Spokojenost zákazníka je u nás prioritou a kvůli tomu veškeré reklamace vyřizujeme do 3 pracovních dnů. Včelaři tak v době sezóny nepřijdou o svůj med. V případě potřeby vám také rádi zapůjčíme náhradní medomet. Samozřejmostí je záruční i pozáruční servis od opravdových profesionálů. Již několik let jsme ve včelařství pilní jako včeličky. Tak se na nás spolehněte tak, jak se spoléháte na ty vaše! Nezklameme vás.