Refraktometr 02, 10-33%

 
 

Kvalitní Refraktometr v pevném plastovém pouzdru.

Balení včetně kalibračního roztoku, KALIBRAČNÍHO HRANOLU, šroubováčku pro kalibraci, pipety pro nanášení medu k měření a antistaického kapesníku.

Rozsah měření obsahu vody v medu 10-33%

Délka těla přístroje 160mm.

Dostupnost Skladem (>10 ks)
Cena 1 066,12 Kč bez DPH
1 290 Kč    
Kategorie Pastování, ztekucování, refraktometry
 

Refraktometr je vhodný k učerní obsahu vody v medu či obsahu cukru v roztoku. Med k měření musí být čirý a tekutý. Jedná se optický přístroj, který pracuje na principu lomu světla.

Můžete jednoduše zjistit obsah vody v medu. Přístroj je vybaven automatickou teplotní kompenzací, a proto nemusíte refraktometr při mírné změně teploty seřizovat.

 

Uprostřed průzoru je umístěna stupnice BRIX % Tato stupnice  měří obsah  cukru v %. Rozsah stupnice Brix/ATC 58 - 90 %. Jedná se o cukroměr.

V pravé části průzoru je umístěna stupnice WATER % (voda) rozsah stupnice je  10 - 33 % (1 dílek = 0,5°). Přesnost měření činí 0,1 %

 

Návod k použití refraktometru:
Refraktometr i med, který budete měřit musí mít podobnou teplotu přibližne 20st.  Zvedněte průhledné plexy a med umístíte pod něj na skleněné průhledové místo, aby bylo pokryté medem po celé ploše. Nezapomeňte na promíchání nádoby s medem před měřením, nebo bude hodnota měření chybná. Pak již stačí sklopit víčko zpět na skleněnou průhledovou plochu

Měření hodnoty:
Refraktometr přiložte k oku podobně jako dalekohled a v horizontální poloze ho namiřte směrem ke světlu. Otáčením černého prstence můžete přístroj zaostřit pro snažší odečítání hodnoty. V místě kde se setkává tmavá a světlá část je naměřená hodnota .

Přístroj je dodáván zkalibrovaný a kalibrace tedy není nutná. Až po delším používání přístroj zkalibrujte. Kalibrační roztok je součástí dodávky.
Refraktometr je citlivé optické zařízení a proto se vyvarujte otřesům a prudkým změnám teplot.

Refraktometry se liší stupnicí dle zaměření přístroje a dále zpracováním a obsahem dodávaného příslušenství.

Také se jsou různé velikosti atd.

 

 

Hmotnost 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.